Bölümümüzün Hayata Destek Derneği, Aristo İletişim PR Ajansı, Şeyda Taluk Eğitim ve Danışmanlık ve Dijital Medya Araştırmaları Derneği (NewsLabTurkey) ile sektörel işbirliği bulunmaktadır.

Bölümümüz ayrıca İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği, İtibar Yönetimi Enstitüsü, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği, Panasonic Life Solutions ve Akademetre ile yakın iş birliği içindedir ve mezunlarını çeşitli iş ve staj alternatifleri konusunda yönlendirmektedir. 

3

Aristo İletişim Ajansı

PR & Medya İletişimi ve Yayıncılık uzmanlığının yanı sıra Artful markasıyla Kreatif ve Dijital ajans olarak Türkiye ve Dünyanın önde gelen markalarına hizmet veren, Public Relations Global Network üyesi, Yaratıcı İletişim Felsefesine inanan Ödüllü, Genç ve Dinamik 360 Derece bir Yaratıcı İletişim Danışmanlığı ajansıdır.

2

Hayata Destek Derneği

Afetlerden etkilenmiş toplulukların temel hak ve ihtiyaçlarına erişimlerini sağlamayı amaçlayan bir insani yardım kuruluşudur. 2005’ten bu yana insanlık, ayrım gözetmeme, tarafsızlık, bağımsızlık ve hesap verebilirlik ilkeleriyle Acil Yardım, Mülteci Destek, Çocuk Koruma ve Sivil Toplumu Güçlendirme ve Koordinasyon çalışmaları yürütüyor ve hayatı destekliyor.

4

Şeyda Taluk

Politikadan, sivil toplum örgütlerine, yerel yönetimlerden iş dünyasına kadar uzanan birçok katmanda siyasal ve sosyal iletişim, liderlik iletişimi, lobicilik ve paydaş katılımı alanında danışmanlık hizmetleri sunan Şeyda Taluk, bir yandan da bu alanda biriktirdiği tecrübe ve bilgiyi çeşitli kurumsal eğitimler, konferans ve seminerler aracılığıyla paylaşıyor.

Sektör

NewsLabTurkey

NewsLabTurkey, Türkiye gazetecilik endüstrisindeki kurumsal ve bireysel aktörlere ve geleceğin gazetecilerine, gazetecilik pratikleri konusunda eğitim vermeyi, ve onları alandaki gelişmelerden haberdar etmeyi amaçlar